Niepotrzebne badania

Stacja TVN24 wpadła na trop afery: "Najbardziej kontrowersyjny przetarg w historii", czyli odkryła coś, co było znane od ponad roku. Z ogromnym namaszczeniem dziennikarz informuje o szastaniu przez PFRON publicznym groszem i cytuje wypowiedzi „autorytetów w dziedzinie badań”, którzy z kolei wiedzą o osobach niepełnosprawnych wszystko. Badania są zatem niepotrzebne i te 4 miliony z hakiem spokojnie można wydać na rodzinę pokazaną w materiale filmowym.

Odpowiedź można znaleźć niemal natychmiast: Komunikat PFRON dotyczący publikacji przez portal tvn.24.pl artykułu: "Ankiety za cztery miliony". PFRON musi się bronić, bo to przecież kolejny atak TVN i to w dodatku także nie zasłużony. Poprzedni dotyczył braku dotacji dla fundacji ks. Isakowicza-Zalewskiego.

Dziennikarze – królowie ignorancji i płycizny intelektualnej – epatują czytelników i widzów migawkami z domu osoby niepełnosprawnej i żądają przekazania pieniędzy na potrzeby osób niepełnosprawnych. W jaki sposób je przekazywać, to już nieistotne, ponieważ skomplikowane i nie na głowę dziennikarza. Diagnoza? Po co? Materiał zrobiony i komentarze pod tekstem świadczą, że się podobałNa koniec – skąd krytyczne uwagi na temat hipotezy badawczej i narzędzia? W specyfikacji istotnych warunków zamówienia na temat hipotezy ani słowa, a narzędzie opisane jest szczątkowo. Czyżby ktoś znowu wypowiedział się nie mając o niczym pojęcia? A może odwrotnie – ma dostęp do poufnych informacji?

Jako człowieka zajmującego się projektami na rzecz osób niepełnosprawnych irytują mnie takie zachowania. Brakuje dobrych danych statystycznych na odpowiednio dużej populacji. Ciągle trzeba szacować wielkości i posługiwać się wielkościami sprzed lat. A dziennikarz zrobił aferę i dostał swoją wierszówkę.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: