Władza w ręce ludu!

Dla mnie to nowość, choć autor notatki pisze, że dla nikogo nie było to tajemnicą.

– To może i sympatyczny człowiek, ale jest niewidomy, nie zna alfabetu Braille’a i nie bardzo wie, co się dzieje –  mówi o Davidzie Patersonie (55 l.) Rupert Murdoch (78 l.). Jego słowa o gubernatorze Nowego Jorku wywołały burzę.

To, że Paterson nie widzi nie jest żadną tajemnicą, ale dotąd nikt nie mówił publicznie, że to dyskwalifikuje go jako gubernatora. Murdoch zasugerował zaś jasno, że cały stan traci na tym, że gubernator nie jest np. w stanie nic samodzielnie przeczytać. Po części jest to przyczyną tego, że sytuacja polityczna Nowego Jorku jest opłakana.

Źródło: Niewidomy nie powinien rządzić stanem?

Może w Polsce też przyszedł czas, by wysokie stanowiska rządowe trafiły w ręce osób niepełnosprawnych. Ciekawe, jak zareagowałaby opinia publiczna na kandydaturę osoby niepełnosprawnej na stanowisko prezydenta. Nie znam przypadku owego gubernatora, a wypowiedzi mu przeciwne mogą być czysto polityczne. Może być jednak też tak, że faktycznie niepełnosprawność przeszkadza mu w pełnieniu obowiązków, a tylko poprawność polityczna nie pozwalała do tej pory o tym mówić. Jeżeli facet nie posługuje się komputerem, to jednak jest to duża niepełnosprawność. Jednak nie w obszarze wzroku, lecz kompetencji zawodowych.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: