Kontrola prewencyjna PIP do likwidacji

Być może czeka nas kolejna zmiana w przepisach związanych z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych. Tym razem zmiana na lepsze.

Zmiana dotyczy przepisu, który obligował pracodawcę zatrudniającego pracownika niepełnosprawnego do zaproszenia inspektora Państwowej Inspekcji Pracy, żeby ten odebrał stanowisko pracy. Ani to było miłe, ani szybkie, a z całą pewnością zniechęcające. Pracodawcy ucieszyli się na wieści o zmianach:

Konfederacja Pracodawców Polskich w pełni popiera przygotowane przez Komisję Przyjazne Państwo rozwiązanie, które wprowadza nowelizacja ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej. – Cieszymy się że nasze państwo robi się bardziej przyjazne dla niepełnosprawnych pracowników – mówi Magdalena Janczewska, ekspert ds. społeczno – gospodarczych KPP. Zdaniem KPP nowelizacja spowoduje, ze pracodawcy będą chętniej niż do tej pory zatrudniać osoby niepełnosprawne.

Źródło: Zatrudnianie niepełnosprawnych łatwiejsze – eGospodarka.pl – Biznes wiadomości

Do tej pory wygląda to tak: pracodawca chce zatrudnić osobę niepełnosprawną i dostosowuje mu miejsce pracy. Potem zaprasza kontrolę z PIP, która odbiera to stanowisko i dopiero wtedy może nastąpić faktyczne zatrudnienie. Po zmianach pracodawca dostosuje miejsce pracy (ten obowiązek nie znika) i zatrudnia pracownika. Inspektor PIP może się oczywiście pojawić na kontrolę, ale w normalnym trybie. Krok po kroku zbliżamy się do normalności.

Reklamy

One Response to Kontrola prewencyjna PIP do likwidacji

  1. Pingback: Kontrole PIP – dalszy proces legislacyjny « Niepełnosprawni inaczej

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: