Pomyłka czy balon próbny?

Ten komentarz będzie złośliwy i uprzedzam o tym od razu. Kto nie lubi zjadliwości i złośliwości – niechaj dalej nie czyta.

Otóż odkryłem na portalu Integracji artykuł pod tytułem "Winne są uprawnienia i przywileje". Czyje? Ano osób niepełnosprawnych. Pod koniec tekstu znaleźć można następujący fragment:

Z kolei pracodawcy uważają osoby z niepełnosprawnością za mniej wydajne m.in. z powodu dodatkowych uprawnień pracowniczych, które im przysługują. Chodzi np. o krótszy wymiar czasu pracy i dłuższe urlopy.

Źródło: Winne są uprawnienia i przywileje

Tekst jest żywcem przeniesiony z Gazety prawnej (gdzie można podobne teksty znaleźć), ale jakim cudem trafił do portalu Integracji? Jako żywo – tutaj nigdy nie można było przeczytać krytyki uprawnień pracowniczych…

A zatem jest to pomyłka, za którą ktoś zostanie surowo ukarany. Przecież nie można tak stresować ani osób niepełnosprawnych, ani ich dobroczyńców z zakładów pracy chronionej. A może jednak się mylę i jest to raczej balon próbny. Może początek dyskusji o zmianach w systemie rehabilitacji zawodowej w Polsce. System zapada się pod własnym ciężarem i coraz częściej można znaleźć tajemnicze wypowiedzi, na przykład o  zmianach w dofinansowaniach. Może zatem Integracja jakoś pragnie wesprzeć rząd w tych zmianach. Taki Bezpartyjny Blok Wspierania Rządu.

Trzeba jednak zwrócić uwagę na formę notatki, na jej ostrożny charakter i wymowę. W razie silniejszego protestu środowiska zawsze można powiedzieć, że to nie nasza opinia, tylko pracodawców. A my się z tymi krwiopijcami nie zgadzamy w całej rozciągłości! Zmiany przecież i tak przyjdą, ale przy tym Integracja będzie zupełnie czysta. Klepnie co rząd podłoży, a podpis złoży Koalicja na rzecz osób z niepełnosprawnością, czy jak tam się nazywa ta rządowa organizacja pozarządowa…

Dobra, normę jadu na ten tydzień wyczerpałem. Jeżeli ktoś do tego miejsca doczytał, to bardzo go za to przepraszam. Po prostu odczułem wewnętrzny imperatyw, żeby jakoś to skrytykować. Teraz mi ulżyło.

Reklamy

One Response to Pomyłka czy balon próbny?

  1. wiola says:

    ja już nie będę taka ostrożna i delikatna – a może Integracja zmienia front – może kierownictwo i idee propagandowe im sie zmieniły? ze co niepełnosprawni stanowią zagrozenie dla państwa? najpierw umieszczenie ankiety POPON-u teraz przeszkadzają przywileje osób niepełnosprawnych dla pracodawców. jakiś powrót ciemnogrodu dla własnego biznesu i interesu, a nie dbanie o dobro pracownika niepełnosprawnego … idzie ciemność. nie dajmy zgasić świeczki.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: