Pierwszy rok za mną

Dzisiaj minął rok od popełnienia przeze mnie pierwszego wpisu na tym blogu. Początki były trudne i nie wiedziałem, czy wytrwam w tym pisaniu, ale okazało się to dla mnie na tyle ważne, że wytrzymałem Dlatego dzisiaj mogę zrobić małe podsumowanie.

Pisanie notatek na tym blogu jest dla mnie możliwością wypuszczenia z siebie myśli szerzej, niż tylko do współpracowników i rodziny. Mam swoje poglądy, które niektórzy uważają za rewolucyjne, choć ja nie podzielam tego zdania. Staram się jedynie o to, by ludzie niepełnosprawni byli traktowani z szacunkiem, na jaki zasługują jako ludzie i obywatele. To przecież wcale nie tak dużo.

Na przestrzeni tego roku pewne wątki były poruszane częściej, niż inne, a należały do nich:

 • Prawa wyborcze – w szczególności w kontekscie eksperymentu wyborczego, który był na początku motorem napędowym tego bloga. Sam eksperyment dał owoce w postaci projektu ustawy, a więc można odnotować pewien sukces.
 • Artykuł 80 Kodeksu cywilnego i batalia związana z jego usuwaniem w polskiego systemu prawnego. Wczoraj odpowiednia nowelizacja weszła w życie, a więc kolejny sukces.
 • Równe traktowanie pracodawców z otwartego i segregacyjnego rynku pracy – tutaj sukcesów na razie brak. A tak dobrze się w pewnym momencie zapowiadało. W każdym razie pozyskałem nowych wrogów.
 • Accessibility – w tym przede wszystkim mój cykl Szkice o dostępności, który ma przybliżyć tą tematykę projektantom stron internetowych. Trochę ostatnio zaniedbany, ale się przyłożę.
 • Inne wpisy na różne tematy, z których jakoś szczególnie ulubione były dwa zupełnie różne: Miś Uszatek i okularnik Mopsik oraz Kazimiera Szczuka vs Magdalena Buczek. Dość to odległe tematy, a może jednak bliskie…

Dosyć tych kombatanckich wspomnien. Jutro robię przerwę, a potem znowu do roboty. Może ktoś przeczyta to, co ja napiszę.

Reklamy

2 Responses to Pierwszy rok za mną

 1. Gratuluję rocznicy!
  Lubię przeglądać serwis i czytam każdy nowy wpis.
  Z poglądami w większości się zgadzam, a serwis pozwala mi też na ich usystematyzowanie.
  Pozdrawiam i życzę wytrwałości.


  Zapraszam na:
  http://www.gluchoniewidomi.pl

 2. wiola says:

  mamy roczek, więc zrobiony mały kroczek – a zwyczajowo na urodziny życzy się sto lat, więc dalszego sukcesywnego tworzenia wpisów, komentarzy i uwag do rzeczywistości oraz kolejnych ciekawych artykułów i wielu nowych czytelników.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: