Prawda, nieprawda i ta trzecia prawda

Rzecznik prasowy PFRON Tomasz Leleno opublikował komunikat dementujący, z którego wynika, że jest dobrze. PFRON jest w dobrej kondycji finansowej, a niedługo będzie w jeszcze lepszej.

Cieszy mnie bardzo, że Fundusz zachowuje płynność finansową i wystarczy mu środków na zadania obligatoryjne. Te obligatoryjne to właściwie tylko dofinansowania do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych, refundacja składek prowadzącym działalność gospodarczą i refundacje utraconych korzyści samorządom. A zatem już teraz Fundusz ograniczył swoją działalność do przelewania pieniędzy, co bardzo upraszcza jego likwidację.

Cieszy mnie także, że pan Leleno wie już, jakie przepisy będą obowiązywać od 2011 roku. Taka pewność prawa bardzo służy stabilizacji rynku, a na niestabilność przepisów bardzo uskarżają się pracodawcy. Moja dotychczasowa wiedza mówi mi co prawda, że zmiany w ustawie trzeba przegłosować w Sejmie, zatwierdzić w Senacie i uzyskać podpis Prezydenta. Możliwe jednak także, że zastosowana ścieżka legislacyjna będzie inna i wystarczy podpis prezesa PFRON. To byłby duży postęp w rozwoju prawodawstwa.

Cieszy mnie także to, że fałszywe okazały się pogłoski o brakujących w budżecie PFRON 500 milionach w tym roku. Tej radości nie zmniejsza fakt, że rozsiewał je sam prezes PFRON na uszach setki osób. Przecież pieniędzy nie brakuje. W tym kontekscie niezrozumiałe jest warcholskie zachowanie organizacji pozarządowych i samorządów, które nagle nie otrzymały pieniędzy na rehabilitację osób niepełnosprawnych.

Cieszę się też, że Fundusz sam się wyżywi. Przecież żadne organizacje pozarządowe, samorządy, a zwłaszcza niepełnosprawni obywatele nie są mu do niczego potrzebne. Poradzi sobie bez nich. Tym bardziej, że zyskał w jakimś momencie inicjatywę ustawodawczą, a raczej możliwość wydawania ustaw.

Dobrze jest tak miło zacząć dzień.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: