Konferencja prasowa w sprawie dostępności metra

W piątek uczestniczyłem w konferencji prasowej zorganizowanej przez Polski Związek Niewidomych. Zorganizowanej to troszkę za dużo powiedziane… Powiedzmy zatem – zwołanej. Dopisali jednak przedstawiciele organizacji pozarządowych działających na rzecz osób niewidomych.

Konferencję poprowadził Robert Więckowski z miesięcznika Pochodnia, a zaraz po nim głos zabrały Anna Woźniak-Szymańska i Małgorzata Pacholec (PZN). Po nich bardzo długo mówił Filip Zagończyk stojący bardzo dzielnie na swoich kulach. Zaprezentował między innymi swoją nową kampanię Nie udawaj, że nie widzisz problemu. Po powrocie do domu zajrzałem pod ten adres i nic tam nie znalazłem. Mam nadzieję, że to się zmieni, bo inaczej będzie wstyd.

Potem kolejno głos zabierali: Czesław Ślusarczyk (Fundacja TRAKT), Paweł Wdówik (Uniwersytet Warszawski), ja w imieniu FIRR, Jolanta Kramarz (Fundacja Vis Maior) i Grzegorz Kozłowski (TPG). Na sam koniec głos zabrał także rzecznik prasowy Metra broniący się przed zarzutami zaniechań.

Trzeba powiedzieć, że organizacja konferencji kulała. Wybrano miejsce w centrum Warszawy przy wejściu do metra, a tam panuje ciągły hałas. Generują go ruchome schody, przejeżdżające samochody i zawzięty bębniarz. A nagłośnienia zabrakło, więc nie słyszałem prawie żadnych wypowiedzi, z wyjątkiem osób stojących najbliżej. Dziennikarze nawet dopisali, chociaż nie przełożyło się to na materiały opublikowane w mediach. Szkoda.

Cieszę się jednak, że w bagienku wzajemnej niechęci różnych organizacji pozarządowych można jednak znaleźć wspólne pole do działania. Może to początek większej współpracy…

Alem się rozmarzył.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: