W tym tygodniu się działo

Zaniedbanie bloga w tym tygodniu nie wynika z lenistwa ani znudzeniem tematyką praw osób niepełnosprawnych. Wynika z tego, że w tym tygodniu sporo się działo i nie starczało na pisanie czasu. Dzisiaj się zmobilizowałem, więc…

W środę odbyło się posiedzenie podkomisji sejmowej o strasznie długiej nazwie, która zajmuje się projektem ustawy o dostosowaniu organizacji wyborów do potrzeb osób niepełnosprawnych. Udało się nam wypracować ciekawe rozwiązania, które pomogą niepełnosprawnym wyborcom korzystać z instrumentów dostępnych w projekcie bez zbytniej mitręgi administracyjnej. Na razie jeszcze nie podaję szczegółów, bo wszystko może się jeszcze zmienić. Jednak chylę czoła przed przewodniczącym Piechotą, który potrafi zaakceptować propozycje innych i nie upiera się przy swoim. Wielu mogłoby się od niego uczyć. Na przykład ja.

Tego samego dnia w Sejmie na posiedzeniu komisji polityki społecznej i rodziny Towarzystwo Pomocy Głuchoniewidomym walczyło o uznanie głuchoślepoty jako odrębnego rodzaju niepełnosprawności. Wszystko zaczęło się od dezyderatu w tej sprawie przesłanego do Pełnomocnika rządu ds osób niepełnosprawnych, a odpowiedź omawiana była właśnie na posiedzeniu komisji. Sprawa nadal nie jest załatwiona, a TPG walczy dalej. Ja kibicuję i wspieram moralnie. Tym bardziej, że nie rozumiem, co takiego stoi na przeszkodzie, by wprowadzić trzynastą kategorię do rozporządzenia. Czyżby jakieś przesądy…

No i wczoraj odbyło się wreszcie pierwsze spotkanie Forum Dostępnej Cyberprzestrzeni. Warte jest oddzielnego opisania, co niebawem uczynię, a teraz smaka niech rozbudzi notatka ze strony BON. Wkrótce dostępne będą prezentacje i nagrania (o ile wyszły w odpowiedniej jakości).

To był dobry, owocny tydzień. Nie zawsze takie się zdarzają. Czasem przychodzi zniechęcenie i frustracja. A potem znowu huśtawka idzie do góry i możemy zmieniać świat!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: