Konwencja z kapelusza

Zupełnie jak w zabawie z bobasem: "nie ma, nie ma, jest!" W środę minister Duda wyciągnął z kapelusza ratyfikację Konwencji NZ o prawach osób niepełnosprawnych. Cieszę się oczywiście, ale też irytuję, bo jakoś mi to wszystko wygląda na czystej wody PR.

W środę odbyła się kolejna konferencja poświęcona zatrudnieniu osób niepełnosprawnych, na którą nie mogłem iść, a i prawdę mówiąc nie chciało mi się iść. Na szczęście ktoś jednak poszedł i doniósł mi o wystąpieniu ministra Dudy – Pełnomocnika rządu ds osób niepełnosprawnych, który ogłosił rozpoczęcie procesu ratyfikacji Konwencji. Na stronie Biuletynu Informacji Publicznej MPiPS opublikowano analizę zgodności ustawodawstwa polskiego z zapisami Konwencji, a materiału tego jest naprawdę dużo.

Teraz trzeba się brać za czytanie, komentowanie i dopingowanie. Żeby ten PR zamienił się w prawdziwe działania. No i przykra konieczność postawienia minusa dla strony Biura Pełnomocnika, na której taka informacja się nie znalazła. Może to wina przeprowadzki z ul. Gałczyńskiego na ul. Nowogrodzką, ale takie uchybienie trzeba szybko naprawić.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: