Nowelizacja Kodeksu wyborczego na finiszu

Dzisiaj na posiedzeniu komisji nadzwyczajnej przyjęto sprawozdanie podkomisji nadzwyczajnej do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o dostosowaniu organizacji wyborów do potrzeb osób niepełnosprawnych. Było zadziwiająco konstruktywnie i sprawa wydaje się zmierzać do finału.

Wrócił co prawda temat definicji niepełnosprawnego wyborcy, ale został wygaszony bez większej walki. Tym razem zgłosił problem minister finansów pod pretekstem problemów z oszacowaniem kosztów. Bardzo pozytywnie odebrałem wystąpienia posła Kłopotka, który szukał rozwiązań, a nie problemów, jak miał wcześniej w zwyczaju. Poseł Jurgiel z PiS – także konstruktywnie – zaproponował wyrzucenie z projektu głosowania korespondencyjnego, ale wniosek został odrzucony.

Z projektu wypadł także numer identyfikacyjny nadawany na potrzeby głosowania korespondencyjnego, co mnie osobiście cieszy. Budził on moje poważne wątpliwości co do ochrony danych osobowych, bo miał być skonstruowany na podstawie numerów TERYT i PESEL. Teraz go prawdopodobnie nie będzie w ogóle, choć temat ten pozostawiono do dyskusji na drugie czytanie.

Ogólnie poszło wszystko w pożądanym kierunku, a poseł Piechota doskonale poradził sobie z tematem i teraz będzie sprawozdawcą projektu. Przed nami drugie i trzecie czytanie, głosowania, Senat i… No zobaczymy.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: