Poszukiwany, poszukiwana

W nieznanych okolicznościach zaginął projekt ratyfikacji Konwencji NZ o prawach osób niepełnosprawnych. Ostatnio widziano go pod koniec lipca na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w towarzystwie uzasadnienia do wniosku. Nikt dobrze nie wie, kiedy projekt zaginął.

Rysopis zaginionego: plik PDF w formacie A4 zawierający projekt ustawy ratyfikacyjnej. Jego istnienie było silnie podkreślane przed wyborami, po których zapewne przestał być potrzebny. Organa podejrzewają uprowadzenie i upchnięcie w szufladzie pod stosem innych zaginionych projektów, na przykład ustawy o wyrównywaniu szans osób niepełnosprawnych. Sprawca lub sprawcy nie są jeszcze znani, ale organa ścigania są na tropie. Liczą jednak na wsparcie społeczeństwa. Jeżeli zatem ktokolwiek napotka opisywany projekt proszony jest o poinformowanie najbliższego posterunku praw obywatelskich.

Jednocześnie informujemy, że pomaganie sprawcy lub sprawcom jest zagrożone karą potępienia i ostracyzmu oraz mękami piekielnymi po śmierci. Nikt nie może bezkarnie przetrzymywać tak ważnego aktu prawnego w ukryciu. Za pomoc w odnalezieniu zaginionego wyznaczono nagrodę: pamiątkowy kubek. Kontaktować się w tej sprawie można pod adresem e-mail: jacek.zadrozny@firr.org.pl

Reklamy

One Response to Poszukiwany, poszukiwana

  1. Może by wynająć detektywów?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: